خط تولید کنسرو مرغ

امروزه و با پیش رفت جوامع بشری و زیاد شدن جمعیت کره ی زمین و هم چنین افزایش مشاغل و کم شدن زمان افراد، استفاده از غذاهای آماده و محصولات کنسروی افزایش یافته است. امروزه انواع کنسروها با توجه به سلایق مردم در کارخانجات تولید و به مصرف عموم می رسند.

یکی از انواع این کنسروها، کنسرو مرغ می باشد که طرفداران خود را دارد. البته به دلیل بالا بودن احتمال فاسد شدن مواد گوشتی، طرز تهیه ی این کنسرو ها از سایر کنسروها دقت بیش تری را می طلبد. در ادامه با خط تولید این کنسرو بیش تر آشنا خواهیم شد.

 

خط تولید کنسرو مرغ به چه صورت است؟

خط تولید کنسرو مرغ به چه صورت است؟

 

خط تولید کنسرو مرغ تقریا شبیه به خط تولید کنسرو تن ماهی است که شامل موارد پاکسازی، یخ زدایی، پوست گیری، تکه کردن، خارج کردن و جدا کردن استخوان ها و در نهایت فرآیند بسته بندی و کنسرو کردن مرغ می باشد.

فرآیند تولید کنسرو مرغ مراحل زیر را دارد

 آماده سازی

در این بخش مرغ های آماده و بسته بندی و یخ زده از کارخانه های مرغ  به کنسروسازی منتقل شده و درون وان های استیل تخلیه و فرآیند یخ زدایی روی آن ها انجام می شود.

پس از آن فرآیند قطعه قطعه کردن مرغ ها با اره ی گوشت بری انجام می گیرد. مرغ ها توسط این وسیله به قطعه های 25 تا 30 سانتی متری تقسیم بندی می شوند.

در ادامه و با قطعه قطعه شدن مرغ ها فرآیند پوست گیری و جدا کردن استخوان ها صورت می گیرد.

در ادامه مرغ های بدون پوست و قطعه قطعه شده اماده ی پختن هستند. به خاطر این که مرغ ها به قطعات کوچک تقسیم شده اند و هم چنین بافت نرمی دارند در دیگ های پخت 10 الی 15 دقیقه پخته و اماده می شوند.

در بخش آماده سازی سس نیز آب و روغن، ادویه جات نظیر نمک و فلفل و زردچوبه و… درون پاتیل ریخته شده و سپس فرموله و قابل استفاده برای مرغ ها می باشد.

تولید

پس از آن که تمام قطعات مرغ در مرحله ی آماده سازی به طور کامل تمام فرآیند هارا طی کردند به بخش تولید می رسند. در این مرحله مرغ های پخته شده روی میز قرار گرفته و تفکیک می شوند. بعد از آن توسط پرسنل درون قوطی هایی که از قبل استریل شده اند قرار می گیرند. مرغ ها در این محله روی نوار افزودنی قرار می گیرد.

وقتی قوطی های استریل شده توسط پرسنل پر شدند، وزن کشی می شوند.

در مرحله ی بعد سسی که از قبل تهیه شده بود روی آن ریخته می شود و طی سه مرحله کنسرومرغ در آب و بخار داغ با دمای 80 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از آن  کنسرو مرغ به سمت پلمپ شدن می رود و درب آن بسته می شود.

کنسرو ها پس از پلمپ شدن شسته می شوند و درون اتوکلاو قرار می گیرند.  در این دستگاه برای آخرین بار قوطی ها ی کنسرو مرغ تحت حرارت 120 درجه ای قرار می گیرند. کنسرو ها با این دما میکروب زدایی می شوند و کارخانه مطمئن می شود که محصول سالم باشد.

در آخرین مرحله از تواید قوطی ها که به دلیل شسته شدن خیس هستند توسط دستگاهی خشک شده و اماده ی رفتن به مرحله ی آخر که دسته بندی است می شوند.

پس می توان گفت که مرحله ی تولید از تمام مراحل مهم تر است زیرا سلامت و ایمن بودن کنسرو مرغ در این مرحله تعیین می شود.

بسته بندی

مرحله ی آخر که مرحله ی دسته بندی می باشد، شامل زدن تاریخ انقضا و تولید روی بسته و چسباندن آرم و برچسب کارخانه ی تولید کننده می باشد. این کار توسط دستگاه جت پرینتر انجام می شود که یک دستگاه اتوماتیک و صنعتی است.

در مرحله ی بسته بندی، کنترل کیفیت نیز توسط پرسنل انجام می شود که در صورت وجود هرگونه مشکل در کنسروهای مرغ سریعا توسط کادر کنترل کیفیت بررسی و رفع می شود.

اکنون کنسرو مرغ در بسته های 6 یا 12 عددی بسته بندی شده و آماده ی عرضه به بازار می باشد.

قیمت کنسرو مرغ چه قدر است؟

قیمت کنسرو مرغ چه قدر است؟

قیمت کنسرو مرغ چه قدر است؟

 

قیمت کنسرو مرغ با توجه به برند آن متغیر است و هر برند با توجه به محصولاتی که استفاده کرده است و کیفیت کنسرو های خود قیمت متفاوتی را ارائه می دهد. بنابراین بیان کردن یک قیمت مشخص عملا امکان پذیر نیست! چون کیفیت مواد قیمت را مشخص می کند.

اما به طور کل قیمت کنسرو مرغ امروزه در بازار 20 تا 30 هزار تومان می باشد.

در پایان خوب است به این نکات در هنگام خرید کنسرو مرغ توجه کنید. کنسرو مرغ و یا تمام کنسرو ها جزو محصولاتی هستند که هنگام خرید باید به تاریخ انقضای آن و به مواد به کار رفته در ان توجه کنید. کیفیت مواد به کار رفته و هم چنین میزان مواد در کنسرو مرغ مهم است. پس هنگام خرید به این نکات توجه کنید. هم چنین در هنگام خرید به برند نیز توجه کنید. یک برند خود عموما از مواد با کیفیت تری استفاده میکند فلذا حتما به برند آن دقت کنید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که هر ارزانی بی دلیل نیست! پس برای این که به صرفه تر و اقتصادی تر خرید کنید، رو به برند های نامرغوب و کم کیفیت نیاورید.

اگر قصد راه اندازی یک خط تولید کنسرو مرغ را نیز دارید می توانید دستگاه ها و موارد موردنیاز برای راه اندازی این خط تولید را با کیفیت بالا و قیمت مناسب از سایت انصار استیل خریداری نمایید.

امتیاز

انواع خط تولید مواد غذایی | خط تولید صنایع غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *