خط تولید کنسرو خورشت

در دنیای امروز، با بالارفتن جمعیت و زیاد شدن مشغله ها، غذاهای آماده و کنسروی از اهمیت بالایی برخوردار شده اند به طوری که روزانه افراد زیادی از غذاهای آماده، کنسروی و فست فود استفاده می کنند.

اگر شما هم جزو افرادی باشید که از غذاهای کنسروی زیاد استفاده می کنید، شاید تاکنون با خودتان سوال کرده باشید که این کنسروها چگونه تهیه و تولید می شوند؟!

 

 

فرآیند کنسرو کردن به چه صورت است؟

فرآیند کنسرو کردن بسته به مواد غذایی مختلف، متفاوت است. به طور مثال فرآیند کنسرو کردن ذرت با بادمجان متفاوت است.

اما انواع کنسرو خورشت به صورت زیر کنسرو و تهیه می شوند:

پردازش

این مرحله برای تمام موادغذایی که قرار است به کنسرو تبدیل شوند، انجام می گیرد. در این مرحله ماده ی غذایی با توجه به ماهیتی که دارد، لازم است شسته شود، پوست‌ گیری شود، خرد یا له شود و در نهایت پخته می‌ شود.

مهر و موم کردن

این مرحله یکی از مهم ترین مراحل در تهیه ی انواع کنسرو است. در این مرحله محصول پخته شده را در قوطی‌ های مخصوص می ‌ریزند و آن را محکم می‌ کنند تا هوا به داخل ظرف کنسرو نفوذ نکند.

حرارت دهی

در آخرین مرحله، کنسرو را حرارت می دهند تا تمام آلودگی ها و باکتری های آن از بین برود. حرارت بالا از فساد ماده غذایی پیش گیری می ‌کند و مهم ترین نکته در ایجاد ماندگاری محصولات کنسروی است تا بتوان کنسرو سالمی را تهیه و تولید کرد.

در هنگام خرید کنسرو دقت کنید که از برند معتبری خرید کنید تا غذایی سالم را میل نمایید. دقت کنید که در قوطی نباید برآمده باشد و یا نباید فرورفتگی داشته باشد.

 

خط تولید کنسرو خورشت سبزی

خط تولید کنسرو خورشت سبزی

 

طرز تهیه ی خورشت برای کنسرو

به طور کلی طرز تهیه ی انواع خورشت ها در هنگام کنسروی شدنشان تغییر خاصی پیدا نمی کند! طرز تهیه ی کنسرو خورشت سبزی و طرز تهیه ی کنسرو خورشت قیمه که مهم ترین انواع کنسرو خورشت هستند، با روش طبخ خانگی شان تفاوت چندانی ندارند!

فقط می توان گفت که میزان مواد مغذی آن ها کاهش می کند که این امری بدیهی است زیرا  به طور کلی در فرآیند تهیه ی تمام غذاها، با توجه به اینکه چطور و چقدر حرارت می‌ بینند، کیفیت مواد اولیه‌ شان کم می ‌شود.

خوب است بدانید که در روند پخت و حرارت دیدن مواد غذایی، بیشتر ویتامین‌ های آن‌ ها تجزیه می‌ شوند و از دست می‌ روند اما پروتئین، کربوهیدرات، چربی و املاحی مانند آهن،‌ روی و کلسیم مواد غذایی با پخته شدن از بین نمی‌ روند. اما هرچه حرارت بالا تر باشد میزان نابودی ویتامین های غذایی نیز بیش تر است.

خط تولید کنسرو خورشت قیمه

خط تولید کنسرو خورشت قیمه

قیمت کنسرو خورشت

امروزه در بازار برندهای مختلفی در زمینه ی تولید و ارائه ی کنسرو به مشتریان فعالیت می کنند. و قیمت ها نیز بسته به کیفیت و نوع برند  و مواد به کار رفته درآن متفاوت است. اما این تفاوت هنگفت نیست!

بنابراین نمی توان رقم دقیقی را ارائه کرد. شما می توایند با مراجعه به فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های انلاین از قیمت های آن آگاهی پیدا کرده و از برند مورد نظر خود خریداری نمایید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

انواع خط تولید مواد غذایی | خط تولید صنایع غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *