هویج یکی از سخت ترین سبزیجاتی است که می توان از آن استفاده کرد، زیرا به طور طبیعی بسیار گل آلود است و شکل های نامنظمی دارد. با خطوط شستشو ، درجه بندی و بسته بندی کردن هویج ، هویج هایی تمیز ، صیقلی و به اندازه مناسب در طول و قطر یکنواخت خواهید داشت.

 

 

 

 

شستشوی هویج

 

خط تولید هویج

خط تولید هویج

 

هویج تازه برداشت شده معمولاً بیش از حد کثیف است و پوشیده از سنگ، گل، ریشه و شاخه هایی است که باید در ابتدای خط فرآوری برداشته شوند، با کمک دستگاه کلوخ ها و اجسام خارجی که به همراه هویج می آیند پاک شده و همچنین محصولات را به اندازه کافی شستشو و آبکشی می کند تا بتوانند با خیال راحت در امتداد دستگاه های باقی مانده روی خط حرکت کنند.

شستشو با آب و دستگاه پولیش

هویج ها قبل از ورود به خط بسته بندی ، ابتدا مسواک زده و شسته می شوند دستگاه شستشوی هویج برای شستن کامل هویج طراحی شده است که آنها را با آب در حال چرخش شستشو می دهد و آنها را روی هم در یک درام چرخان استیل ضد زنگ می چرخاند. برس ها را می توان در درام نصب کرد تا اثر تمیز کنندگی بیشتری داشته باشد، به خصوص زمانی که محصول با خاک سنگین پوشیده شده باشد.
دستگاه پولیش ما برای تمیز کردن و جلا دادن هویج با استفاده از برس های موی ریز با سختی مخصوص هویج طراحی شده است. این دستگاه از یک درام چرخان با برس های چرخان متقابل تشکیل شده است. پولیش هویج برای اینکه به هویج های شما ظاهری براق و ظاهری عالی ببخشد که مطمئناً آنها را در بازار متمایز می کند عالی است. علاوه بر این، جلا دادن هویج به افزایش عمر مفید آنها کمک می کند.

 

خط تولید مربا و کمپوت

 

دستگاه خنک کننده

دستگاه خنک کننده هیدرولیک ما برای خنک کردن سریع محصولات مانند هویج، قبل از حمل و نقل و توزیع عالی است. هیدروکولر با حذف گرما و کاهش چشمگیر خراب شدن هویج، نقش حیاتی در افزایش ماندگاری هویج ایفا می کند.

 

طرز تهیه مربا هویج

طرز تهیه مربا هویج

 

درجه بندی تکه / طول

گریدر تکه / طول به گونه ای مهندسی شده است که هویج های بزرگ و کوچک یا شکسته را به صورت مکانیکی مرتب میکند. هویج های بزرگ نامطلوب هستند زیرا در بسته بندی جا نمی شوند در حالی که هویج های شکسته و کوچک معمولاً در بازار فروخته نمی شوند. هویج های نارنجی روشن هویج های باکیفیت هستند و بر این اساس بسته بندی می شوند. در حالی که هویج شکسته، بد شکل و هویج با لکه های سیاه حذف می شود و به مقصد غذای گاو تبدیل می شود.

گریدر طول تنها با نگه داشتن هویج با اندازه متوسط ​​به دستیابی به هویج های یکنواخت در انتهای خط کمک می کند. این دستگاه از فولاد ضد زنگ درجه مواد غذایی ساخته شده است و با اندازه ها و ظرفیت های مختلف قابل تحویل است.

 

درجه بندی شعاعی

 

خط تولید مربا هویج

خط تولید مربا هویج

 

گریدر شعاعی برای درجه بندی هویج بر اساس بزرگترین قطر آنها ایده آل است. گریدر شعاعی دارای غلتک های فولادی ضد زنگ با فاصله جانبی با یک شکاف کوچک در ابتدا و یک شکاف بزرگتر در انتها است تا کوچکترین هویج ها ابتدا و بزرگترین هویج ها در آخر مرتب شوند. هویج ها به صورت افقی روی گریدر قرار می گیرند، بر اساس اندازه هایشان از میان شکاف ها می افتند، سپس به خروجی های مختلفی که توسط مشتری برای هر محدوده قطر مشخص شده است منتقل می شوند.

دستگاه مرتب سازی

دستگاه مرتب سازی هویج ما نقش مهمی در تشخیص هویج کامل و معیوب در خط فرآوری ایفا می کند. دسته بندی هویج می تواند طیف گسترده ای از هویج ها از جمله هویج پوست کنده، شسته، گل آلود، کامل یا بچه را مدیریت کند. این دستگاه ها از جدیدترین فناوری‌های بینایی لیزری و تصویربرداری رنگی برای تشخیص عیوب نامرئی با چشم غیر مسلح با سرعت‌های قابل‌توجه استفاده می‌کنند. حسگرهای نوری هر محصول را از هر طرف برای تغییرات اندازه، تغییر رنگ، بدشکلی، آسیب، نقص کیفیت و اشیاء خارجی بررسی می کنند.

خط تولید کنسرو تن ماهی

 


کیسه های خالص اتوماتیک

 

شست و شو و بسته بندی هویج

شست و شو و بسته بندی هویج

 

در انتهای خط هویج، می‌توان گریدهای مختلف هویج را به صورت عمده در جعبه‌های بزرگ، کیسه‌های بزرگ یا کیسه‌های راشل بسته‌بندی کرد. علاوه بر این، می‌توانید دستگاه‌های بسته‌بندی عمودی یا دستگاه‌های بسته‌بندی جریانی را برای گزینه‌های بسته‌بندی مصرف‌کننده مانند کیسه‌های پلی، سینی سیلد و موارد دیگر نصب کنید.

همانطور که گفتیم درجات مختلف هویج را می توان در کیسه های بزرگ راشل در انتهای خط بسته بندی کرد. این کار با استفاده از یک دستگاه بسته بندی اتوماتیک امکان پذیر است که مقدار هویج هایی را که باید در کیسه توری مشخص شده توسط کاربر ،منتقل کند. سپس یک دستگاه کیسه‌بندی توری هویج‌ها را در کیسه‌های راشل بسته‌بندی می‌کند که اندازه آن‌ها می‌تواند از 2.5 کیلوگرم تا 25 کیلوگرم متغیر باشد. دستگاه کیسه زنی به طور خودکار هر کیسه را باز می کند، آنها را با مقدار مناسب محصول پر می کند و کیسه را می بندد.

  پر کردن جعبه و کیسه

 

شست و شو و بسته بندی هویج

شست و شو و بسته بندی هویج

 

همچنین می توان هویج های درجه بندی شده را به صورت عمده در جعبه ها و کیسه های بزرگ پر کرد. دستگاه های پرکن جعبه و کیسه برای جمع آوری ایمن حجم زیادی از هویج در جعبه ها / کیسه های بزرگ به خوبی طراحی شده اند. دستگاه های پرکن جعبه دارای مکانیزم هوشمندی هستند که جعبه های پر شده را جدا کرده و با جعبه های جدید جایگزین می کند تا به طور مداوم هویج ها را بدون وقفه جمع آوری کند. چندین دستگاه پرکن جعبه و کیسه را می توان در خروجی های مختلف نصب کرد تا هویج های یکنواخت را در همان جعبه جمع آوری کنند. هویج ها در یک سیستم بافر ذخیره می شوند، که از آن در چندین نوع جعبه بسته بندی می شوند. اکثر بسته بندی ها از 500 گرم تا 3 کیلو و گاهی حتی 10 تا 20 کیلو برای صادرات متغیر است.

 

خطوط فرآوری هویج سفارشی

در انصار استیل ، ما از نزدیک با مشتریان خود کار می کنیم تا نیازهای فردی آنها را درک کنیم و یک خط فرآوری هویج را ارائه دهیم که متناسب با بودجه و ظرفیت تولید شما طراحی شده است . خطوط شستشو، پولیش، درجه بندی و بسته بندی هویج ما همگی سفارشی ساخته شده اند تا مطابق با نیازهای خاص شما باشند و به راحتی می توان آنها را با ماشین های جدید در آینده توسعه داد تا با عملیات شما، خواه کوچک ، متوسط ​​یا بزرگ مطابقت داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

انواع خط تولید مواد غذایی | خط تولید صنایع غذایی

خط تولید مربا هویجفرایند تولید مربا هویجمراحل تولید مربا هویجمربا هویجمربای هویجنحوه تولید مربا هویج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *